21 Eylül 2012 Cuma

Şeftali Kırmızı Erik Reçeli (kışlık hazırlama 3)


Geçtiğimiz iki hafta boyunca el işlerinden biraz uzaklaşıp kendimi tamamiyle kışlık olayına verdim.Ama değdi doğrusu.
Birazda reçel yapmak istedim.Aslında ben pek reçel yemem ama oğlumda büyümeye başladığına göre kahvaltı için farklı seçenekler hazırlamak lazım dedim ve kolları sıvadım.Bu reçeli öyle fazla kimsenin yaptığını düşünmüyorum.Rahmetli anneannemin reçelidir.Tercihimi bundan yana kullandım.Çünkü bu reçelin hazırı yok.Emin olun tadı enfes.Tadına bir bakan bir daha bakıyor ve içinde ne olduğunu soruyor.

Malzemeler;
1 kg erik
2 kg şeftali
1 kg şekerŞeftali ve erikleri çok küçük olmayacak şekilde doğradım.


Şekeride ilave edip kaynattım.


Fotoğraftaki görüntüyü alana kadar kaynattıktan sonra altını kapatıp kavanozlara doldurdum.Ve     daha önce anlattığım  gibi konserve yöntemini kullanıp kaldırdım.Bu yöntemle yapılan konserveleriniz iki yıl bile açılmadan dursa kesinlikle bozulmaz.

2 yorum:

  1. seftaliyi severim recel ve kompostosunu daha cok severim:)ellerine saglik dogrusu:) blogunu keyifle takibe aliyorum bende beklerim bloguma sevgiler..

    YanıtlaSil
  2. These days Casio watches and other digital brands in the market are developed with some fashion replica watches uk so you will not be surprised to find a digital timepiece that will catch your attention. Given the classic watches in the replica watches these days, many are buying them as gifts and 2017 replica watches uk. Men watches and ladies watches can act as fantastic gifts to anyone who rolex replica sale them during a special occasion like birthdays, anniversaries, weddings and so on. However, for gifts and 2017 replica watches purposes a timepiece you select has to be one that oozes class and prestige. There are a thousand and one brands out there that can fit this, top among them being rolex replica watches, Rotary watches among others. It is imperative that you know the brand of watch you like before ordering.

    YanıtlaSil